Hiszpańska Książka

HISZPAŃSKI PREZENT DLA DZIECKA

Chcesz otworzyć dziecięcą wyobraźnię na kierunek Hiszpanii i hiszpańskojęzycznego świata? Znasz małego pasjonata hiszpańskiego, któremu chciałbyś dać wyjątkowy prezent? A może szukasz pomysłu na prezent, który w naturalny sposób zachęci dziecko do języka? Zebraliśmy dla Ciebie 7 sprawdzonych propozycji. Wszystkie testowane na dzieciach 😉

1. Dwie myszki i Barcelona | Dos Ratones y Barcelona

To wyjątkowy, jedyny na rynku, dwujęzyczny audiobook czytany na zmianę we fragmentach po polsku i hiszpańsku. 

Dwaj mysi przewodnicy: starsza, szara mysz Albert z Polski i młoda, biała Ewa z Argentyny będą razem z dzieckiem odkrywać smaki, kulturę i zabytki Barcelony. Piękna, mądra i niebanalna bajka. Wzruszy i rozśmieszy.

Niesamowicie wciągająca i przyjemna do słuchania. Umili każdą długą podróż lub wieczór.

Ta polsko – hiszpańska formuła sprawia, że to słuchowisko tak dla tych, dla których to pierwsza przygoda z językiem hiszpańskim jak i dla zaawansowanych słuchaczy.

2. SNAP po hiszpańsku

To hiszpańska wersja anglojęzycznego bestsellera. SNAP, czyli kto będzie szybszy, kto ma lepszy refleks, ten wygra. Kto pierwszy zauważy te same karty, ten się ich pozbywa. Kiedy kładziesz ostatnią kartę, wygrałeś! W tej wersji karty mają hiszpańskie słowa wraz z obrazkami. Nauka przez zabawę, a w SNAP króluje świetna zabawa.

karty z wyrazami po hiszpańsku

3. Pierwsze Tysiąc Słów po Hiszpańsku

Ten pięknie ilustrowany album jest znany na całym świecie i okupuje listy bestsellerów w swojej kategorii. Klasyk gatunku, ale taki który będzie aktualny zawsze. Tysiąc słów ukrytych w pięknych ilustracjach: gospodarstw, domów, scenek z codziennego życia. Można godzinami wyszukiwać ukryte elementy ilustracji i snuć opowieści.

4. Ulubione książki… po hiszpańsku

To już wyższa szkoła jazdy. Coś naprawdę wyjątkowego dla starszaków — ulubiona książka w hiszpańskiej wersji językowej. To niepowtarzalny prezent, który na sto procent wywoła zdziwienie. Zachęca do samodzielnego czytania hiszpańskich tekstów, na początku z pomocą słownika lub polskiego odpowiednika. Piękna przygoda dla hiszpańskiej wyobraźni.

harry potter i więzień azkabanu po hiszpańsku

5. Olé! Hiszpania dla dociekliwych

To pozycja po polsku, ale pełna ciekawostek o kulturze, smakach, zapomnianych tradycjach dotyczących Hiszpanii.

Co Hiszpanie jedzą na śniadanie?
Czemu w Sylwestra na wyścigi połykają winogrona, stojąc na jednej nodze?
W jaki sposób muchy przyczyniły się do powstania tapas?
Dlaczego włoskie westerny kręcono w Hiszpanii?

„!Olé!” odpowie na wszystkie te pytania – i wiele innych.

Pięknie ilustrowana. Prawdziwa podróż do Hiszpanii.

 

6. Hiszpańska gra

To ciekawy pomysł dla tych, co lubią gry. Cała gra jest po hiszpańsku. Więc warto w nią również zagrać mówiąc po hiszpańsku i odczytując hiszpańskie polecenia. Prosta, poradzą z nią sobie początkujący, a przede wszystkim porwie ich rywalizacja.

7. Kreatywna kolorowanka

Piękny, kreatywny i nowoczesny design i ilustracje są tu przewodnikiem po nauce języka. Bierzcie kredki, szalejcie kolorami i odkrywajcie nowe hiszpańskie słowa.

To nie tylko kolorowanka, ale też zeszyt zagadek i zadań, a dla ambitnych polecamy podręcznik z tej samej serii.

Mam nadzieję, że znalazłeś na tej liście propozycję dla siebie. Może znasz inny piękny prezent, który warto umieścić na tej liście? Daj nam znać w komentarzu!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.