Hiszpańska Książka

Nauka i studiowanie często kojarzone są z czymś nudnym, żmudnym i w wielu przypadkach obowiązkowym. Czy możemy się uczyć i jednocześnie dobrze bawić? Oczywiście, że tak!

 

Istnieje coraz więcej aplikacji, stron internetowych i gier, które pomagają nam w nauce hiszpańskiego i każdego innego języka. Oto pięć sposobów na to, jak się uczyć i nie nudzić.

 

Używaj aplikacji    

          1 Recenzje aplikacji: Duolingo - Blingo

Telefon komórkowy stał się naszym najlepszym przyjacielem i sprzymierzeńcem we wszystkim, zawsze masz go przy sobie i zawsze masz chwilę, aby go użyć, na przykład do nauki języka. Jeśli chodzi o aplikacje językowe, są ich setki: słownictwo, gramatyka, czytanie ze zrozumieniem? Wybierz tę, która pomoże Ci wzmocnić pożądaną umiejętność.

 

Podcasty

 

8 korzyści zdrowotnych słuchania muzyki, o których nie miałeś pojęcia - Radio ZET

Są w modzie, poruszają wszelkie tematy w różnych językach. W języku hiszpańskim można znaleźć podcasty z różnych krajów hiszpańskojęzycznych. Czas trwania waha się od 10 do 20 minut. Możesz poprosić nauczyciela o radę, możesz też szukać na własną rękę.

Sztuczka do zapamiętania: Spotify pozwala zobaczyć najczęściej słuchane podcasty w każdym kraju. Z poziomu aplikacji możesz przejść do lupy (szukaj), wpisać podcast i zobaczyć hity podcastów w kraju, w którym jesteś, a następnie pojawi się lista hitów według krajów. Tam możesz wybrać miejsce, w którym mówi się po hiszpańsku i rozpocząć zabawę.

 

Poznaj native speakerów lub inne osoby, z którymi możesz ćwiczyć język

 

Jeśli jesteś osobą towarzyską, bardzo fajnym sposobem na naukę jest rozmowa z native speakerem. Na początku może być trudno znaleźć kogoś, z kim dobrze Ci się rozmawia, ale kiedy już znajdziesz takiego native’a, możesz spędzić godziny na ćwiczeniu hiszpańskiego.

Pamiętaj: nie wahaj się prosić o wolniejsze mówienie i zadawać pytań o słowa których nie rozumiesz. Jeśli nie znasz żadnego miejsca w swoim mieście, gdzie mógłbyś to zrobić, zawsze możesz zapisać się na zajęcia oferowane przez szkołę językową.  

Seriale i filmy w wersji oryginalnej (z napisami)

 

Dobrym sposobem na poznanie języka, kultury i zwyczajów danego kraju są jego filmy. Istnieją filmy, które pomagają zrozumieć różnice kulturowe w danym kraju lub jego historię i konflikty. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć tubylców, a także skutecznie uczyć się języka.

Jeśli chodzi o seriale, to pozwolą Ci one na poznanie charakterystycznego dla danego regionu zasobu słów i używanego języka

Spraw, aby język hiszpański stał się częścią Twojego dnia

 

Jeśli nie mieszkasz w kraju hiszpańskojęzycznym lub z osobą mówiącą po hiszpańsku, twój kontakt z językiem ograniczy się do zajęć. Dlaczego więc nie wprowadzić hiszpańskiego do swojego życia? Twórz plakaty ze słownictwem i rozwieszaj je w domu; ucz nowych słów kogoś z twojego otoczenia; na portalach społecznościowych śledź konta osób, które uczą się tego samego języka, hiszpańskich nauczycieli, memy i influencerów; słuchaj muzyki… hiszpański będzie obecny w Twoim codziennym życiu i będziesz przyswajać nowe słowa, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.