Hiszpańska Książka

Co to jest DELE?

DELE to JEDYNE oficjalne, międzynarodowe dyplomy potwierdzające znajomość hiszpańskiego. W Polsce ich organizatorem jest Instytut Cervantesa, który działa z ramienia Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego Hiszpanii. Żeby je uzyskać, trzeba zdać egzamin – przeprowadzany tylko przez niektóre szkoły, które mają takie uprawnienia.

Tak więc to bardzo oficjalna, choć wcale nie tak poważna sprawa. No, jeśli masz dobre przygotowanie 😉

A po co Ci DELE?

1. Motywacja

Przygotowywanie się do egzaminu DELE jest doskonałym sposobem na dopływ motywacji. Kiedy masz wyraźny cel – osiągasz lepsze efekty. A DELE to dobry cel. 

2. Organizacja

Często uczymy się języka przez wiele lat. Z różnymi nauczycielami, metodami i podręcznikami. Przygotowanie do DELE jest sposobem na uporządkowanie i zastosowanie całej wiedzy, którą masz.

3. Satysfakcja

Zdobycie międzynarodowego certyfikatu daje dużą satysfakcję. To dowód Twojego wysiłku i poświęcenia. 

4. Pasja

Nauka języka obcego to długa i ekscytująca podróż. Podczas przygotowań do egzaminu będziesz czytać, słuchać, pisać i rozmawiać o ciekawych, interesujących i zabawnych tekstach i sytuacjach.

5. Nowe możliwości

Nigdy nie wiemy, co czeka nas w przyszłości. Być może Twoja wymarzona praca wymaga posiadania certyfikatu DELE. Po prostu otwierasz się na nowe możliwości.

Jak i gdzie się zdaje DELE?

Egzamin jest organizowany tylko kilka razy w roku. I tylko przez szkoły mające odpowiednie uprawnienia. Niektóre oferują kursy przygotowawcze do tego egzaminu. Więcej o najbliższych terminach, poziomach i DELE znajdziesz na stronie LaMancha – jedynej w Trójmieście i na Pomorzu szkole, która przeprowadza ten egzamin

A jaki jest Twój powód? Napisz  w komentarzu =)

Twój adres email nie zostanie opublikowany.