Hiszpańska Książka

W dzisiejszych, tak bardzo rozwiniętych technologicznie czasach, znalezienie jakichkolwiek pomocy do nauki języka obcego nie stanowi większego problemu. Jedyna kwestia to cena jaką musimy za nie zapłacić. Bez względu na to czy uczymy się sami w domu czy korzystamy z pomocy profesjonalnego lektora czy tez uczęszczamy na regularny kurs do jednej ze szkół językowych to jednak zawsze szukamy czegoś więcej, żeby nasza nauka była jeszcze bardziej efektywna. Przy czym byłoby fantastycznie jeśli udałoby nam się nie wydać na te dodatki miliona monet… Zatem przykładowe z dostępnych, niedrogich opcji poniżej.          

1. Strony internetowe z darmowymi materiałami do pobrania


Z racji popularności języka hiszpańskiego strony internetowe czy grupy na Facebook’u poświęcone rozwijaniu swoich umiejętności i wzbogacaniu wiedzy językowej powstają niczym grzyby po deszczu. Oczywiście niektóre z nich oferują swoje produkty (fiszki, opracowania zagadnień gramatycznych, nagrania etc.) za opłatą, ale są i takie, na których możemy znaleźć całkiem sporo darmowych materiałów. Trzeba się tylko trochę porozglądać, ale z pewnością warto poświęcić nieco czasu.

2. „El Mundo Hispano”

 
Aby wzbogacić Twoje doświadczenie nauki hiszpańskiego, La Mancha rozpoczyna publikację hiszpańskiego miesięcznika „El Mundo Hispano” pisanego przez prawdziwych „nativos”, czyli osoby pochodzące z krajów hiszpańskojęzycznych. Sprawdzaj słownictwo w specjalnych słowniczkach dostosowanych do Twojego poziomu i poznawaj kulturę oraz historię krajów, w których mówi się po hiszpańsku. 

3. Prasa internetowa

 

Czytanie to jedna z umiejętności językowych, których nie należy zaniedbywać. Na szczęście można je praktykować bez żadnych dodatkowych kosztów! W Internecie można znaleźć mnóstwo hiszpańskich czasopism. Warto też polubić np. takie strony jak „El País” czy „Hola” na Facebook’u lub Instagramie i w ten sposób codziennie mieć dostęp do wielu artykułów napisanych prostym, przystępnym, wręcz potocznym językiem.

Możesz również skorzystać z artykułów pisanych przez hiszpańskojęzycznych autorów pracujących w La Manchy. Po kilknięciu w zamieszczony niżej link wybierz tematy, które Cię interesują i rozwijaj swoje umiejętności językowe.

4. Podcasty

 

Ostatnio bardzo modna forma nauki, która pozwala na kształtowanie dwóch umiejętności językowych równocześnie: czytania i słuchania. Wiele naprawdę ciekawych podcastów można znaleźć chociażby na Spotify. Oczywiście w pakiecie premium dostajemy pełen dostęp do produktu, ale w wersji bezpłatnej również możemy uzyskać sporo materiałów do samodzielnej nauki. Ogromnym plusem podcastów jest to, że są nagrywane przez native speakerów z różnych regionów Hiszpanii i różnych krajów Ameryki Południowej oraz Środkowej, dzięki czemu mamy możliwość odkrycia całej palety hiszpańskich akcentów.

5. Netflix

 
Kto nie lubi oglądać filmów ręka w górę! No właśnie… Netflix nie jest darmowy, ale kiedy rozłoży się płatność na kilkoro użytkowników to już naprawdę nie ma dramatu. Natomiast oferta jest naprawdę imponująca; od filmów znakomitych hiszpańskich i latynoamerykańskich reżyserów, przez wciągające seriale aż do wspomnianych w poprzednim punkcie podcastów. Nic tylko usiąść wygodnie w fotelu z hiszpańskimi przysmakami i opcjonalnie z dobrym winem i… otulić się dźwiękami ukochanego języka!

6. Aplikacje do nauki języka

 
Podobnie jak ze wszystkim co dotyczy nauki języka hiszpańskiego dostępnych aplikacji jest zatrzęsienie. Od najbardziej rozpowszechnionych jak Duolingo, przez mniej znane jak hiszpańskie Verbo aż do aplikacji, dzięki którym możemy poznawać native speakerów z całego świata i z ich pomocą poprawiać swój hiszpański jak Tandem. Oczywiście niektóre opcje wymagają przejścia na płatną taryfę, ale w większości przypadków darmowe wersje aplikacji również są szalenie przydatne w nauce. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

2 Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.